تفاوت صندلی گیمینگ و اداری

تفاوت صندلی گیمینگ و اداری

هنگام خرید و انتخاب صندلی،همیشه این سوال قدیمی پیش می آید که چه نوع صندلی برای ما بهت است،صندلی معمولی یا گیمینگ ؟ معمولا افرادی که درصدد خرید هستند با این چالش مواجه می شوند.اگر شما هم جزء این دسته افراد هستید،نگران نباشید در این مقاله هر آنچه در مورد انتخاب صندلی مناسب بسته به سبک کار(یا بازی) شما،انتخاب هاي مختلفي كه مي توانيد داشته باشيد و تفاوت صندلی معمولی و گیمینگ و ويژگي هاي آنها توضيحات كاملي داده ايم.

صندلی گیمینگ چیست و برای چه كسانی مناسب است؟

فرم بدن هر کس منحصر به فرد است و بايد صندلی متناسب با بدن خود انتخاب كنيد. صندلی گیمینگ با برخورداري از ارگونومی( ارگونومی به معني ایجاد محصولاتي با در نظر گرفتن فیزیولوژی و روانشناسی انسان است)طراحي شده اند. صندلی گیمینگ با بهبود وضعیت بدن در صورت استفاده نشستن های طولانی ستون فقرات را خسته نمي كند و در عوض نشاط و بهره وری بيشتری را حين استفاده از آنها تجربه مي كنيد.اين صندلي در انواع ،رنگ و مدل های مختلف ارائه شده است و براي گيمرها ،كارمندان و افرادی كه مدت زمان طولاني پشت كامپيوتر مي نشينند، مناسب است.

صندلی گیمینگ به دلیل طراحی شگفت انگیز ، ظاهر خوبی دارد و نشستن روی آن احساس دلنشينی دارد. امروزه بسیاری از اقشار جامعه از صندلی های بازی استفاده می کنند. دانش آموزان ، گيم بازان حرفه ای و عموم کاربران کامپیوتر به دلیل مزایایی که دارند ترجيح داده مي شوند .

صندلی های معمولی چيست و چه كاربردی دارد؟

صندلی های گیمینگ با بهبود وضعیت بدن هنگام نشستن بهتر از صندلی های اداری معمولی هستند.زندگی مدرن امروزه با الگوي کم تحركی رو به رو است.به اين معنی كه یک کارمند معمولی روزانه حدود 10 ساعت در محل کار خود می نشیند و خيلی از افراد حدود 60 درصد از ساعات بیداری خود را نشسته می گذرانند .

هنگام نشستن روی یک صندلی معمولی ، ستون فقرات شما باید بازوها ، تنه و سر را متعادل نگه دارد كه در نتيجه مهره های كمر از فشار ناشی از آن خسته شده و به شکل خمیده خم دربياد وهر چه مدت زمان طولاني تری را روی صندلی بگذرانيد ، خم شدن شایع تر می شود طوری كه ستون فقرات شما تغيير شكل میدهد. صندلی هاي معمولی به دليل ارزان قيمت بودن تقريبا در همه مكان ها وجود دارد.

مهم ترين تفاوت صندلی گیمینگ نسبت به معمولی اينكه صندلی های گیمینگ بر اساس فرم بدن و نیازهای شخصی شما قابل تنظیم است. به عنوان نمونه می توانید ارتفاع ، زیر بغل ، پشتی و … را متناسب با فرم بدن تان تنظیم کنید و از آن به نحوی که می خواهید استفاده کنید.

یک نکته رایج هنگام مقایسه صندلی های گیمینگ و صندلی های معولی اینکه اين نوع صندلی ها بر سبک راحتی طراحي شده اند ، در حالی که صندلی های معمولي اينطور نيستند. البته هر دو صندلی تفاوت های بصری و ساختاری دارند.

از لحاظ ساختاری ، صندلی های گیمینگ به طور معمول دارای کاستور ، پایه های گردان ، زیر بغل ، لبه روی صندلی ، پشت و یا زیر بغل و انواع تنظیمات ديگر براي راحتی بدن هستند ،اين گزينه ها در صندلي هایی معمولی وجود ندارد.

برخی از تفاوت های كليدی

⦁ گیمینگ دارای تکیه گاه پشتی ، تنظیمات زیر بغل و قابلیت چرخش 360 درجه هستند در حالی كه صندلی های معمولی اين ويژگی ها را ندارند.

⦁ صندلی های گیمینگ دارای بالش های ارگونومیک برای انحنای گردن و کمر هستند كه متاسفانه اين گزينه در صندلی های معمولی وجود ندارد.

⦁ اکثر صندلی های گیمینگ از چرم مصنوعی PU با پارچه مش قابل تنفس ساخته شده اند كه در مهار استرس بدن ضروری است.

⦁ صندلی های گیمینگ دارای گزينه های اختصاصی از قبيل ارتفاع ، محل قرارگیری زیر بغل و دراز کشیدن هستند. این عملکردها به شما امکان می دهد در طول زمان کار و استراحت به راحتی حرکت کنید.

⦁ غلطك و چرخ های صندلی ، فشار روی بازوها و کمر را کاهش می دهد و به شما کمک می کند تا راحت تر بنشينيد.

⦁ کاهش وضعیت بدن به حالت قوز

نتیجه گیری

وقتی در مورد خرید صندلی بازی صحبت می کنید ، بسیاری از مردم سعی می کنند شما را متقاعد کنند که این صندلی ها ارزش خرید ندارند، در عوض ، صندلی معمولي را توصیه مي كنند. درواقع،یک صندلی با کیفیت تجربه اي باورنكردنی بدون توجه به تعداد ساعاتی که هر روز روی صندلی بازی می نشینید ، حداکثر راحتی و پشتیبانی از بدن را به شما ارائه می دهد. اين نكته را در نظر داشته باشيد ، وقتی صحبت از سلامت می شود ، نمی توانید ریسک کنید و بايد همه جوانب را در نظر بگيريد.بنابراین ، اگر ساعت های زیادی را روی صندلی می نشینید بايد صندلی را انتخاب كنيد كه سلامتي شما را به مخاطره نيندازد.